Szczury

Jeden szczur, a może kilka?


A więc chcesz kupić szczura tak? A ja Ci mówię, że nie kupisz szczura. Kupisz SZCZURY. Pamiętaj, że szczury to zwierzęta stadne i trzymanie jednego jest dla niego męczarnią. To tak jakby człowieka zamknąć w klatce i dawać mu tylko jeść i pić. Zwariowałby z samotności, byłby ospały nic by mu się nie chciało. Tak samo jes ze szczurami. Szczur samotny = szczur nieszczęśliwy. Dlatego jeżeli wiesz, że będziesz mógł mieć tylko jednego szczura - zrezygnuj z tych gryzoni.

Dużo ruchu!


Szczury to zwierzęta, które potrzebują dużej ilości ruchu. Nie możesz ich wsadzić do klatki na cały dzień i tylko dosypywać im jedzenia i dolewać wody. Szczury wymagają wypuszczenia na jakiś wybieg. Może to być na początek ława w pokoju - nie bój się, nie zeskoczą, będą się bały. W późniejszym okresie będziesz mógł je pouszczać na podłogę, jeśli będą już oswojone to na pewno do Ciebie wrócą. Potrzebują co najmniej godziny dziennie na zewnątrz klatki. Co najmniej! Jeżeli wiesz, że zamierzasz kupić szczury i po kilku dniach o nich zapomnieć jak o zabawce - zrezygnuj z tych gryzoni.

Urlop?


Pewnie będziesz musiał wyjechać na kilka dni we wakacje. Dlatego na samym początku pomyśl, czy masz komu zostawić swoje ogonki na czas Twojej nieobecności. Nie możesz ich zostawić samych sobie ani też zabrać ze sobą na dłuższy wyjazd, ze względu na fakt, że szczury źle znoszą wahania temperatur i niewygody związane z podróżą. Najlepiej jakbyś znalazł jakąś bliską Ci osobę, która podejmie się opieki. Jednak jeśli wiesz, że przez większą część roku nie będzie Cię w domu - zrezygnuj z tych gryzoni.